H-1B Vizesi Çekilişinin İkinci Turu Tamamlandı

H-1B vizesi, ABD’de bulunan işverenlerin göçmen olmayan nitelikli çalışanları işe alabilmesini sağlayan bir vize türüdür. H-1B vizesi, ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Birimi (USCIS) tarafından her sene yapılan çekilişle verilmektedir.

Her yıl 65.000 kişiye verilen vizenin 2023 yılı başvuru süreci geçtiğimiz Mart ayında sona ermişti. Ancak USCIS; geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile, kura sonucunda H-1B vizesine başvuru hakkı kazanan kişi sayısının öngörülenin altında olduğunu, hali hazırda tamamlanmış olan başvurular arasından yeni talihlilerin seçileceğini açıklamıştı.

31 Temmuz itibariyle bu süreç de tamamlandı ve USCIS tarafından öngörülen şartlara uyan başvurular arasından geri kalan talihliler de seçilmiş oldu. Unutmayın, çekilişi kazanmış olmak kişiye H-1B vizesi kazandırmaz, başvuru hakkı kazandırır. Çekilişi kazanan adayların talep edilen belgeleri 90 gün içinde hazırlayıp sunması gerekiyor.

Bu aşamada başvurular internet üzerinden yapılamıyor; yani adayların gereken formları çıktı alarak doldurması ve kayıt olmaya hak kazandığı yönündeki bildirimin de fiziksel bir kopyası ile başvurularını yapması gerekiyor.

H-1B Vizesi, başvuru ve koşullar hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz!

Bu gönderiyi paylaşın:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email