Green Card çekilişi açıklandı!

Green Card çekilişi dün açıklandı!

Çekiliş sonuçlarını kontrol etmek için: dvprogram.state.gov

6 Mayıs 2023 tarihinden itibaren açıklanmaya başlanacak sonuçlar, 30 Eylül 2024’e kadar dvprogram.state.gov adresinden kontrol edilebilir.

2024 yılı başvuruları 5 Ekim’de alınmaya başlanacak ve 8 Kasım’a kadar devam edecek. Gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın!

Green Card çekilişi nedir?

Hükümet her yıl 50.000’e kadar göçmen vizesini ABD’ye az göç veren ülkelerden çekilişle seçeceği yabancılara Green Card’a başvurmaları için hazırda tutar. Bu kontenjan için, çekiliş yoluyla yabancılara başvuru hakkı sağlanır.

Green Card çekilişine katılım şartları nelerdir?

  1. Son yıllarda Amerika’ya giden göçmen sayısının fazla olduğu bir ülkede doğmamış olmalısınız. (Örneğin Meksika, Hindistan, Çin). Türkiye’de doğan kişiler bu şartı sağlar çünkü Amerika’ya göç oranı yüksek olan ülkelerden biri değildir.
  2. Lise mezunu olmalı veya son 5 sene içinde en az 2 senelik iş deneyimi gerektiren bir işte en az 2 sene çalışmış olmalısınız.

NOT: Green Card çekilişi için herhangi bir yaş sınırı yoktur, yukarıdaki şartların sağlanması yeterlidir.

Eğer çekilişi kazandıysanız: “You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program.” ifadesiyle karşılaşacaksınız! (Kazanamayanlar için: “has not been selected.” ifadesi gözükecektir.) Unutmayın, çekilişi kazanmış olmak Green Card kazanmak anlamına gelmiyor. Çekiliş sonucunuz olumluysa bize ulaşın, başvurunuzu eksiksiz tamamlayalım!

Bu gönderiyi paylaşın:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email