San Francisco’daki Hakimlerin Kabul/Red Oranları

San Francisco’daki Hakimlerin Sığınma Başvurularındaki Kabul/Red Oranları

Amerika Birleşik Devletleri’nde sığınma hakkı elde etme süreci uzun ve karmaşık bir süreçtir. Sığınmacılar; kendi ülkelerinde ırkları, dinleri, milliyetleri, siyasi görüşleri veya belirli bir sosyal gruba üyelikleri nedeniyle zulüm göreceklerine dair inandırıcı bir korku duyduklarını kanıtlamalıdır. Başvuruda bulunduktan sonra, başvuru sahibi hakkında sığınma hakkı verilip verilmeyeceğine karar verecek olan bir göçmenlik hakimi önünde bir duruşma yapılacaktır.

Çok sayıda sığınmacıya ev sahipliği yapan bir şehir olan San Francisco’da göçmenlik mahkemesi hakimleri tarafından sığınma başvurularının kabul/red oranlarına gelin yakından bakalım:

HakimVerdiği Karar SayısıKabul YüzdesiRed Yüzdesi
Aina, Nathan N.2374.695.4
Murry, Anthony S.2034.995.1
Nelson, Julie L.55217.982.1
Caborn, Andrew J.46324.875.2
Park, Joseph Y.31625.674.4
O’Brien, Patrick S.39732.267.8
Simmons, Gregory L.50137.162.9
Burch, Valerie A.15337.362.7
Gambill, Scott D.63237.362.7
Morwood, Dion A.16639.260.8
Ford, Nicholas R6284357
Phan, Susan82344.555.5
Lake, Kelly B.43445.454.6
Picton, Cory M.56251.248.8
Holyoak, Dalin R.15456.543.5
Butler, Jeremy J.15964.835.2
Shugall, Ilyce23266.433.6
Star, Shadee M.46268.831.2
Young, Elizabeth L.61771.328.7
Greene, Charles S., III.9957228
Paulino, Robin K.80172.227.8
Masterson, Jason R.10172.327.7
Geisse, Loreto S.76273.126.9
Figueroa, Laura C.42973.726.3
Swink, Arwen A.66574.125.9
Daw, Alison E.24775.724.3
Price, Justin M.53179.320.7
Webber, Polly A.18680.119.9
George, Amber D16880.419.6
Jackson, Jacqueline J.40580.519.5
Little, Anna C.70281.318.7
Johnson, Jeremiah71181.918.1
King, Carol A.18882.417.6
Lyons, Joren17682.417.6
Jamil, Rebecca3508416
Ramirez, Laura L.37485.814.2
Riedthaler-Williams, Jennifer M.11086.413.6
Deiss, Ila C.100186.513.5
Savage, Patrick S.84490.39.7
Marks, Dana Leigh731919
Hayward, Miriam R.33291.68.4

*Veriler 2016-2021 mali yıllarına aittir.

Kaynak: TRAC

Bu gönderiyi paylaşın:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email