Ağustos 2023 Green Card Raporu

Ulusal Vize Merkezi (NVC), Ağustos 2023 Green Card raporunu yayınladı.

Belgeleri tamamlanmış olan dosya sayısında gözlenen istikrarlı azalmanın, açıklanan Ağustos 2023 Green Card raporu ile bu ay da devam ettiği görüldü.

Raporda belge ve formlarını tamamlamış ve mülakat için hazır olan aday sayısı, 339.081 olarak açıklandı. Bu sayı, Temmuz ayının Green Card raporunda açıklanan 351.821’in gerisinde ve bu da daha fazla adayın başvurularının işleme alındığı anlamına geliyor. Mülakat için hazır olan aday sayısında Haziran ile Temmuz ayları arasında dikkate değer bir değişim gözlenmemişti. Bu ayki azalma, NVC yetkililerinin süreci hızlandırma konusundaki kararlılığını bir kez daha gösterdi.

Bu ay verilen mülakat randevusu sayısı da 39.394 olarak açıklandı. Geçtiğimiz Temmuz ayında verilen mülakat randevusu sayısı 36.576 iken, Haziran ayında bu sayı 37.905 olarak kaydedilmişti. Bu ayın Ağustos 2023 Green Card raporu ile, kısa bir aranın ardından mülakat randevuları sayısında da kayda değer bir artış görülmüş oldu.

Sürecin bu şekilde devam etmesi halinde, önümüzdeki aylarda duyuracağımız raporlarda olumlu gelişmelerle karşılaşmaya devam edeceğiz gibi görünüyor. Gelecek ayın raporu, Amerika gündeminden haberler ve gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın!

Bu gönderiyi paylaşın:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email